„Nawigacja w każdą pogodę” inicjatywa dla uczniów klas VI – VIII, ich rodziców oraz nauczycieli

Agata Tyczyńska

W klasach VI – VIII od października 2023 do kwietnia 2024 będzie realizowana szkolna inicjatywa profilaktyczna „Nawigacja w każdą pogodę” (NWKP) – opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) pakiet narzędzi badawczo-profilaktycznych do samodzielnego wykorzystania przez kadry szkolne. Umożliwia on wykonanie autodiagnozy środowiska szkolnego oraz realizację działań profilaktycznych opartych na wynikach tej diagnozy. 

Szkolna inicjatywa profilaktyczna „Nawigacja w każdą pogodę” realizuje cele i zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego. Jej zadaniem jest wzmocnienie naturalnych zasobów odporności i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi (zasobów osobistych, rodzinnych i środowiskowych). 

Pakiet narzędzi Nawigacji w każdą pogodę składa się z zestawu ankiet dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz z materiałów merytorycznych opracowanych w formie inspiracji do pracy z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami.

W trzeciej edycji NWKP zarówno ankiety, jak i materiały do pracy z młodzieżą, zostały zaktualizowane, by uwzględniały wnioski i rekomendacje z najnowszego raportu Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego  po trudnych latach 2020–2022″

 

Szczegółowe informacje o inicjatywie: https://ipzin.org/nawigacja-w-kazda-pogode/

Aktualności

Skip to content