Erasmus+

W ramach projektu Erasmus+ „Mała szkoła wielki świat” do naszej małej szkoły zawitał wielki świat. Dzięki działalności leszczyńskiej fundacji Centrum Aktywności Twórczej,

Ponieważ nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus + „Mała szkoła, duży świat” także i w tym roku pojawiła się w naszej

W naszej szkole w ramach Programu Erasmus Plus Mobilność dla nauczycieli realizowany jest projekt „Mała szkoła – wielki świat”. Jedną z odsłon

Już w połowie kwietnia zaczynają się pierwsze wyjazdy nauczycieli na kursy językowe w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Mała szkoła, wielki

Klasa VI wraz z wychowawcą panem Robertem Juskowiakiem intensywnie przygotowują się do Dni Europejskich które mają mieć miejsce w przyszłym tygodniu. Uczniowie

Także podczas zajęć dodatkowych uczniowie są zachęcani do podejmowania wyzwań językowych oraz wyszukiwania informacji w różnych źródłach korzytając z zasobów czytelni szkolnej.

Let the show begin! Pokaz talentów

„Let the show begin” – tymi słowami p. Marta Józefiak, zaprosiła zgromadzonych gości na pokaz talentów, który odbył się 8 lutego 2024 r.

Stał się on okazją do  pokazania swoich umiejętności, a co za tym idzie, indywidualności każdego z uczestników – uczniów, nauczycieli oraz osób spoza szkoły.

Pokazy były nietuzinkowe, między innymi: ruszanie nosem, gra na gitarze, różnorodne style taneczne, tańce grupowe, w duecie i solo, nie zabrakło wokalistów, byli także miłośnicy słowa mówionego z recytacją tekstów polskich i próbką poezji w języku angielskim. Pani Agata Tyczyńska, deklamowała wiersz Edgara Allana Poe „A Dream Within a Dream”.

Angielskojęzyczne akcenty pojawiły się nieprzypadkowo. Promują bowiem one ideę uczenia się przez całe życie oraz rozwoju zawodowego i językowego nauczycieli.
W naszej szkole łącznie dziesięciu nauczycieli bierze udział w Projekcie Erasmus Plus „Mała szkoła wielki świat”.

Już niebawem kolejne akcje z nutką europejską.

Agata T., Marta J.