Erasmus w Turcji

W dniach od 16 do 20 stycznia gościliśmy u naszych przyjaciół w Istambule. Mieliśmy okazję poznać to fascynujące miasto i jeszcze bardziej zacieśnić więzi z innymi szkołami. Nasi tureccy gospodarze powitali nas występami a następnie wzięliśmy udział w różnego rodzaju grach i zabawach, a także mieliśmy możliwość postrzelania z łuku. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli rzeźby z gliny. We wtorek udało nam się także zwiedzić Wieżę Galata z której można było podziwiać panoramę całego miasta oraz Pałac Dolmabahce w którym kiedyś mieszkał sułtan Ataturk. Tego samego dnia odbyliśmy też rejs po Bosforze podczas którego mogliśmy podziwiać zarówno europejską jak i azjatycką cześć Istambułu. W środę udaliśmy się do parku linowego w lesie Belgrad gdzie uczniowie mogli min. pozjeżdżać na tyrolce i powspinać się na gotowych trasach. W czwartek powróciliśmy na stare miasto i tym razem mieliśmy okazję zwiedzić Pałac Topkapi, Cysternę Bazyliki oraz meczet Hagię Sofię. Tego samego dnia mieliśmy tez okazję zjeść w typowej tureckiej knajpce z klopsikami. Ostatniego dnia pobytu ponownie spotkaliśmy się na warsztaty w szkole. Uczniowie zostawili po sobie ślad w szkole goszczącej odciskając na murach swoje odciski dłoni. Tego dnia otrzymaliśmy tez certyfikaty uczestnictwa i pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi.