Wsparcie psychologiczne

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE PSYCHICZNE

Jeśli doświadczasz przewlekłego stresu,
masz wrażenie, że życie Cię przerasta,
brak Ci chęci do działania,
jesteś często rozdrażniony,
pojawiły się problemy ze snem,
masz poczucie, że nikt Cię nie rozumie…

Pamiętaj, nie jesteś sam !!!
Nie jesteś sama!!!

Zawalcz o siebie i najbliższych!

Wsparcie w trudnych sytuacjach zapewniają instytucje
oraz organizacje pozarządowe lub stowarzyszenia.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Rydzynie

Naszą szkołę wspomaga Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie.

Plac Zamkowy 2
64 — 130 Rydzyna

telefon: 655380055

e-mail: powiatowapppleszno@onet.pl

strona internetowa: www.powiatowapppleszno.pl

Dokumenty niezbędne do podjęcia działań diagnostycznych w placówce należy składań za pośrednictwem poczty na adres wskazany powyżej.

UWAGA!

W związku z pandemią koronawirusa Covid-19 Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie udostępnia Państwu TELEFON WSPARCIA 661769 569.

Ma on pomóc dzieciom i ich rodzicom oraz nauczycielom. Pod tym numerem specjaliści poradni służą wsparciem, dostępni są od poniedziałku  do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Telefon ten nie służy do załatwiania spraw związanych z diagnozami.

Dziecięcy Telefon Zaufania

Szanowni Państwo,
informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.

Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika…/.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 r.ż.

Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Dzieci mogą porozmawiać z nami o wszystkim: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole czy emocjach, których doświadczają. Gdy czują się dyskryminowane, kiedy doświadczają przemocy lub są jej świadkiem.

Główne działania: wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży: telefoniczne i mailowe, interwencje ratujące zdrowie lub życie.

tel.: 116111

1116111.pl

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza ma stanowić źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie.

Gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych.

Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).

Platforma skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza

kontakt:
Agnieszka Marciniak
Koordynator Wsparcia
a.marciniak@uksw.edu.pl

Opieka psychologa, psychoterapeuty dla dzieci i młodzieży w Lesznie i powiecie leszczyńskim

Oferujemy bezpłatną pomoc w ramach umowy NFZ, bez skierowania.

Zapewniamy opiekę ogólnopsychiatryczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gabinety Lekarskie MEDICOR mieszczą się w dwóch dogodnych lokalizacjach:
  •  Leszno, ul. Królowej Jadwigi 4 – opieka dla osób dorosłych w zakresie: Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego.

Skład zespołu terapeutycznego:
– psychiatra
– psychoterapeuta
– terapeuta leczenia uzależnień

•  Leszno, ul. Słowiańska 53A – opieka dla dzieci, młodzieży w zakresie ośrodka opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

Skład zespołu terapeutycznego:
-psychoterapeuta
-psycholog
-terapeuta środowiskowy

Dodaj tu swój tekst nagłówka