Bieg Niepodległości 2023 już za na nami

admin

11 listopada, w pięknej jesiennej  scenerii  nad Jeziorem  Górznickim  zebrali się wielbiciele biegu na orientację. O godzinie 11.00 p. Mikołaj Kulczak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie  otworzył VI Bieg Niepodległości.  Na starcie stanęło 120 biegaczy. Potwierdzali znalezione punkty za pomocą systemu SPORTident, dzięki czemu każdy uczestnik mógł zanalizować  swój bieg oraz porównać międzyczasy zdobywania kolejnych punktów kontrolnych z innymi zawodnikami.

W tym roku po raz pierwszy przygotowano trasę dla najmłodszych pod nazwą: „Śladem polskich legend”. Początkujący orientaliści na osobnej mapie, poszukiwali swoich punktów umieszczonych na plaży. Kolejne punkty były oznaczone postaciami polskich, znanych legend, jak Smok Wawelski, Wars i Sawa czy też Lech, Czech i Rus.

Po ukończonym biegu na zawodników  czekało ognisko rozpalone z samego rana przez p. Józefa Krysztofiaka,   ciepły napój,  pieczona kiełbaska oraz pyszne ciasto przygotowane przez mamy uczniów naszej szkoły,  które  kosztowano z ogromnym apetytem. Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem naszych absolwentów, którzy jak co roku, angażują w prace zw. z przygotowaniem zawodów, na czele z Dominikiem Welsem, budowniczym tras.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu:  Urzędu Gminy Krzemieniewo, klubu UKS BUKOS oraz zaprzyjaźnionego klubu Dąb Leszno, który udostępnił oraz obsłużył  system SPORTident na czele z p. Sylwią Łukaszczyk.

Grono osób które  zaangażowały się w organizację imprezy jest tak duże, że nie sposób wszystkich wymienić. Możemy tylko powiedzieć: DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK

Wyniki biegu:

Trasa krótka – dzieczynki

1 miejsce – Alicja Barteczka

2 miejsce –  Dominika Barteczka

3 miejsce – Laura Szwałek

4 miejsce – Nadia Rychlik

4 miejsce – Aleksandra Stefańska

5 miejsce – Nadia Roszkiewicz

6 miejsce – Wiktoria Kurasiak

Trasa krótka  – chłopcy

1 miejsce – Wojciech Landszykowski