Bieg Niepodległości

Katarzyna Klimkowska

11 listopada, w pięknej jesiennej  scenerii  nad Jeziorem  Górznickim  zebrali się wielbiciele biegu na orientację. O godzinie 11.00 p. Mikołaj Kulczak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie  otworzył IV Bieg Niepodległości.  Zanim zawodnicy  wyruszyli,  w określonych minutach, na trasę biegu, wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, po czym p. Joanna Poprawska, żołnierz 16 batalionu remontu lotnisk w Jarocinie przeprowadziła wspólna rozgrzewkę dla uczestników zawodów. Na starcie stanęło 59 biegaczy a także kilkanaście zawodniczek nordic walking. Startujący mieli do wyboru trzy trasy: krótką, średnią i długą. Potwierdzali znalezione punkTy za pomocą systemu SPORTident, dzięki czemu każdy uczestnik mógł zanalizować  swój bieg oraz porównać międzyczasy zdobywania kolejnych punktów kontrolnych z innymi zawodnikami. Po ukończonym biegu na zawodników na mecie czekało ognisko rozpalone z samego rana przez p. Józefa Krzysztofiaka oraz  ciepła herbata, grochówka i pieczona kiełbaska, które to kosztowano z ogromnym apetytem. Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem p. Dominika Welsa byłego zawodnika UKS BUKOS, a obecnie  Starszego Inspektora ds. kontrolno-Rozpoznawczych w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Lesznie, który zaktualizował mapę i  przygotował trasy biegu.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu:  Urzędu Gminy Krzemieniewo, klubów UKS BUKOS, UKS Piast oraz zaprzyjaźnionego klubu Dąb Leszno, który udostępnił oraz obsłużył  system SPORTident.

Grono osób które  zaangażowały się w organizację imprezy jest tak duże, że nie sposób wszystkich wymienić. Możemy tylko powiedzieć: DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK

Wyniki biegu:

Trasa krótka – dziewczęta:

1 miejsce – Karolina Kriger UKS BUKOS

2 miejsce –  Lena Piechowiak UKS BUKOS

3 miejsce – Lena Urbaniak UKS BUKOS

Trasa krótka – chłopcy:

1 miejsce – Adam Olejniczak LESZNO

2 miejsce –  Kamil Sfora UKS BUKOS

3 miejsce – Jakub Jańczak UKS BUKOS

Trasa średnia – kobiety:

1 miejsce – Matylda Pietrowska DĄB LESZNO

2 miejsce –  Wiktoria Sfora UKS BUKOS

3 miejsce –  Jagoda Majerowicz DĄB LESZNO

Trasa średnia – mężczyźni:

1 miejsce – Jarosław Pietrowski DĄB LESZNO

2 miejsce –  Krystian Sfora UKS BUKOS

3 miejsce – Maciej Kurpisz DĄB LESZNO

Trasa długa – kobiety:

1 miejsce – Hanna Klimkowska UKS BUKOS

2 miejsce –  Ewelina Musielak UKS BUKOS

3 miejsce –  Dobrochna Pietrowska DĄB LESZNO

Trasa długa – mężczyźni:

1 miejsce – Kostiantyn Kiracosov AMBIT

2 miejsce –  Tomasz Pawlak HKS Azymut

3 miejsce – Patryk Pietrzak HKS Azymut

Aktualności

Skip to content