Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023 roku o godzinie 8:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Marii Magdaleny w Siemowie, a następnie o godzinie 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Józefa Ponikiewskiego odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023.
W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego prowadzący uroczystość – Ksawery Kasperski przywitał pana Dyrektora Mikołaja Kulczaka, wychowawców, nauczycieli, rodziców, pracowników administracyjnych szkoły, uczniów oraz zaproszonych gości. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły, który w swoim przemówieniu pożegnał absolwentów klasy ósmej, panią Małgorzatę Nowak-Jesiak, która przez 14 lat pracowała w naszej Szkole oraz proboszcza Parafii w Siemowie ks. Marka Kędziorę.
Przemówił również Wójt Gminy Krzemieniewo pan Radosław Sobecki, który swoje słowa skierował do absolwentów, pozostałych uczniów oraz pracowników Szkoły.
W dalszej części uroczystości Dyrektor Mikołaj Kulczak wraz z wychowawcą panią Iwoną Kubasik wręczyli absolwentom świadectwa ukończenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Ponikiewskiego w Nowym Belęcinie. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Kacper Kręcisz Kacper Ryszard, Sfora Krystian Stanisław, Andrzejewski Tomasz Jakub, Kasperski Ksawery, Smektała Paweł Piotr oraz Kaczmarek Oliwia Anna. Wręczono listy gratulacyjne dla rodziców tych uczniów. Następnie wychowawczyni ósmoklasistów, pani Iwona Kubasik wręczyła podziękowania dla pani Aniki Kaczmarek, Marzeny Andrzejewskiej oraz Hanny Kasperskiej, które przez pięć lat bardzo angażowały się w pracę Klasowej Rady Rodziców.
Wręczono również stypendia za wyniki w nauce, które odebrali:
Klasa VIII: Kacper Ryszard Kręcisz,
Klasa VI: Amelia Anna Grybska,
Klasa V: Matylda Barteczka i Jakub Jańczak,
Klasa IV: Wiktoria Kurasiak, Zuzanna Wawrzyniak i Tobiasz Pluskota.

Stypendia sportowe otrzymali:
Klasa VI: Marcel Karliński,
Klasa V: Matylda Barteczka, Karolina Kriger, Lena Piechowiak i Jakub Jańczak,
Klasa IV: Karolina Chudzińska i Tobiasz Pluskota.

Po części oficjalnej, absolwenci pod kierunkiem pani Katarzyny Klimkowskiej oraz pani Iwony Kubasik zatańczyli poloneza oraz przedstawili część artystyczną. Na koniec w imieniu młodszych koleżanek i kolegów głos zabrał Marcin Dzik, który pożegnał absolwentów. Były tańce i piosenki, podziękowania, życzenia, uściski i łzy wzruszenia.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Mikołaj Kulczak raz jeszcze podziękował wszystkim za pracę oraz życzył udanych wakacji.