Wycieczka do Gdańska i Sopotu

14 czerwca uczniowie klasy ósmej i siódmej wybrali się wraz z opiekunami panią Iwoną Kubasik i panem dyrektorem Mikołajem Kulczakiem na wycieczką do Gdańska. Po przyjeździe czekała na nich pani przewodnik, która oprowadziła wycieczkowiczów po najbardziej znanych zabytkach Gdańska. Spacer prowadził przez Złotą Bramę do Fontanny Neptuna. Uczniowie przechadzali się deptakiem Długi Targ, gdzie po obu stronach podziwiali przepiękne kamieniczki. Zwiedzili Kościół Mariacki. Udali się na spacer po Rybackim Pobrzeżu skąd widać było statki turystyczne oraz Żurawia, który niegdyś używany był do przeładunku towarów i stawiania masztów na statkach. Wzdłuż trasy podziwiano wyroby z lokalnych bursztynów i inne pamiątki. Następnie uczniowie wysłuchali koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej oraz spacerowali po Ogrodzie Botanicznym. Na koniec wycieczki spędzili czas na Sopockim molo oraz słynnym Monciaku. Wszyscy zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do domu.
I. K.