Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie

Uczniowie klasy IV i V 13 grudnia br. wyjechali do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie.
W czasie wycieczki któryś z uczestników porównał miejską bibliotekę z powieściową Narnią. I nie ma w tym przesady. Biblioteka nieustannie poszerza wachlarz atrakcji dla młodych czytelników.
Uczniowie poznali możliwości korzystania z czytelni muzycznej oraz zasady pracy pracy biblioteki, zawitali w saloniku Maciejewskich i czytelni naukowej. Odwiedzili wypożyczalnię dla dzieciaci, która oprócz bogatego księgozbioru, zaprasza młodych do świata Dzikiego Zachodu i Indian.
Pan Paweł Wiszniewski na moment przeniósł nas do czasów twórczości patrona biblioteki – Stanisława Grochowiaka. Chętne osoby mogły przymierzyć kapelusz i palto stylizowane na lata minione.
Dzięki temu, że każdy mógł wziąć do ręki różnych czcionek i matryc, praca drukarza i zecera nie jest już tajemnicą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też maszyna do pisania.
Uczniowie w czasie wizyty w bibliotece mieli także okazję wziąć udział w koncercie kolęd i pastorałek.

AT