XII edycja Biegu Tropem Wilczym już za nami

admin

1 marca  jest świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963.  By upamiętnić ten dzień pracownicy i uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci przystąpili do ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „TROPEM WILCZYM”, który został zorganizowany 3 marca 2024r. na plaży w Górznie.

W tym roku pogoda nam naprawdę dopisała, słoneczko cieplutko grzało, więc po oficjalnym otwarciu imprezy i wyjaśnieniu spraw organizacyjnych, wszyscy chętnie przystąpili do biegu.

Uczestnicy biegu zmagali się na  trzech dystansach:

1963 m – który ma wymiar symboliczny i nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, 3500m oraz 7000m. Z uwagi na bardzo obfite opady tej zimy, trzeba było wytyczyć nowe trasy, gdyż lewa strona jeziora zamieniła się w rzeczkę.

Dodatkowo dla najmłodszych biegaczy przygotowano bieg z mapą  pod nazwą: „Śladami Żołnierzy Wyklętych”.

Wszystkie biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem, i choć nie o zajęcie pierwszych miejsc tu chodziło, a o samo uczestnictwo i oddanie hołdu naszym bohaterom narodowym, najlepsi biegacze zostali wyróżnieni i nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczył Wójt Gminy Krzemieniewo- pan Radosław Sobecki oraz Dyrektor Szkoły w Nowym Belęcinie -pani Dominika Spychaj.

Wyniki biegu:

Na dystansie 1963 m.:

I miejsce – Marcin Józefiak,

II miejsce – Antoni Szczepaniak,

III – Wojciech Gurga.

I miejsce – Weronika Nadolna,

II miejsce – Blanka Spychała,

III miejsce – Klaudia Ostrowska.

I miejsce – Robert Frąckowiak,

II miejsce – Oliwier Beszterba,

III miejsce – Oliwier Leśniak.

Na dystansie 3500 m.:

I miejsce: Jan Mansfeld,

I miejsce – Matylda Barteczka,

II miejsce – Grzegorz Podgórski.

I miejsce – Zuzanna Skrzypczak,

II miejsce – Paulina Zielińska,

III miejsce – Tatiana Konarkowska.

I miejsce – Paweł Wałkiewicz,

II miejsce – Dawid Zieliński,

III miejsce – Krystian Sfora.

Na dystansie 7000 m.:

I miejsce – Wiktor Pecolt,

II miejsce – Jakub Rosik,

III miejsce – Jakub Musielak.

I miejsce: Joanna Kasprzak,

II miejsce – Sylwia Podgórska,

III miejsce – Klaudia Krystkowiak.

I miejsce – Jakub Skrzypczak,

II miejsce – Jarosław Mansfeld,

III miejsce – Piotr Łaszczyński.

Na mecie, stu zapisanych biegaczy otrzymało pamiątkowe medale, a dla wszystkich uczestników przygotowane były pyszne kiełbaski z grilla, chleb ze smalczykiem, ciasta oraz kawa i herbata.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich zawodników za wspaniałą sportową rywalizację i uczczenie razem z nami pamięci Niezłomnych oraz do wszystkich tych, bez których nie udałoby się nam zorganizować tej imprezy, czyli do:

-Wójta Gminy Krzemieniewo,

-Zarządu OHZ Garzyn,

– p. Józefa Krysztofiaka za przygotowanie paleniska do pieczenia kiełbasy,

-Firmy Rzeźnickiej p. Michała Chwaliszewskiego za pyszne kiełbaski,

-wszystkich pracowników, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie,

-Pań, które przygotowały dla nas różne pyszności.

DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE, ZA OKAZANĄ POMOC I DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU!