Konkurs profilaktyczny dla uczniów kl. V pt.: „Palić, nie palić–oto jest pytanie?”

Agata Tyczyńska

 

Jak co roku PSSE w Lesznie zaprasza uczniów klas V szkół podstawowych do udziału w konkursie pt.: „Palić, nie palić–oto jest pytanie?”. Tegoroczne zadanie polega na wymyśleniu i narysowaniu komiksu – historii opowiadającej o tym, dlaczego młodzież sięga po papierosy, e-papierosy i inne wyroby tytoniowe oraz dlaczego nie warto tego robić.

Praca może zostać wykonana w różnych technikach takich jak: rysunek, malarstwo, grafika z uwzględnieniem samodzielnie wykonanej grafiki komputerowej (bez użycia gotowych komponentów). Komiksy mogą być czarno-białe lub kolorowe, wykonane na sztywnym papierze, w pionowym formacie A5, minimum 2 okienka na stronę, minimum 4 strony.

Zgłoszone do konkursu prace najpierw biorą udział w etapie szkolnym, następnie zwycięska praca przekazywana jest do odpowiedniej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na etap powiatowy. Praca jego zwycięzcy trafia na etap wojewódzki. Na każdym etapie będą podlegać ocenie pod kątem: zgodności z regulaminem i tematyką konkursu; pomysłowości, kreatywności, wykonania i estetyki oraz wartości merytorycznej.

Etap szkolny: 29.03.2024 – 22.03.2024

Prace należy oddawać u p. Agaty Tyczyńskiej – pedagoga szkolnego

Prac nie podpisujemy!!! Na odwrocie umieszcza się godło – szczegóły w Regulaminie.

Komisja konkursowa na etapie szkolnym wyłoni trzy pierwsze miejsca (przewidziane nagrody rzeczowe).  

Zwycięska praca będzie reprezentować szkołę w etapie powiatowym.

Życzymy powodzenia!

Aktualności

Skip to content