Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie

12 kwietnia uczniowie klasy V wyjechali do MBP w Lesznie. Młodzież została oprowadzona po gmachu biblioteki, który kryje w sobie wiele atrakcji. Zaczęli od podziwiania widoku z tarasu mieszczącego się na dachu nowej części biblioteki, potem rozsiedli się wygodnie w czytelni czasopism oraz czytelni muzycznej, w której mieści się Biblioteka Jazzu, by posłuchać fragmentu Michaela Jacksona z płyty winylowej. Uczniowie zostali oprowadzeni po wypożyczalniach, w których znaleźli nie tylko interesujące książki, ale także gry planszowe i … piracki statek. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie pokoju poświęconego pamięci patrona biblioteki – Stanisława Grochowiaka. Znalazły się w nim zdjęcia oraz przedmioty z minionej epoki należące niegdyś do poety: telefon, kałamarz czy meble. Niespodzianką dla wszystkich była sala audiowizualna, na której między innymi w każdą niedzielę odbywają się seanse filmowe dla dzieci.
W MBP w Lesznie czas płynie inaczej nie tylko dzięki przestronnym i atrakcyjnym wnętrzom, czy atrakcjom, ale przede wszystkim miłej i przyjaznej atmosferze, którą tworzą pracownicy biblioteki. Piątoklasiści już planują kolejną wizytę.
                                                                                                                     A.T.