Witaj wiosno !

W pierwszy dzień wiosny wszystkie grupy przedszkolne, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, niosąc w rękach Marzannę i kolorowy gaik nad pobliski staw. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana, a potem spalona. Przedszkolaki  głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!” próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód z gaikiem wrócił do przedszkola.

Następnie dzieci odwiedziły pana ogrodnika i zapoznały się z jego pracą. Otrzymały kolorowe bratki, które posadziły przed szkołą.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.