Na pierwszy dzień wiosny każdy z nas czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Zgodnie z polską tradycją, aby pożegnać zimę, trzeba spalić lub wrzucić marzannę do wody. Przedszkolaki i dzieci z klas I-III witały wiosnę 21 marca. Barwnym korowodem z marzanną na czele udały się nad pobliski staw. Tam kukła została spalona i wrzucona do wody. Na jej pożegnanie, wszyscy głośno krzyczeli:

,,Marzanno, marzanno ty zimowa panno,

ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

Marzanna odpłynęła, a dzieci z pięknym, zielonym gaikiem  powróciły do szkoły. Szukały pierwszych zwiastunów wiosny w przydomowych ogródkach, na placu zabaw i boisku szkolnym.

Tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs recytatorski pt. ,,Wiosna w poezji”. Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce: Maksymilian Napieraj, Alicja Śmiejczak i Wiktoria Kurasiak

2 miejsce: Tobiasz Pluskota, Wiktoria Biernaczyk, Michał Nawrocki i Marcin Józefiak

3 miejsce: Milena Kozak, Dominik Busz i Małgorzata Musielak.

Wszystkim dzieciom życzymy pięknego, wiosennego słoneczka, a laureatom konkursu recytatorskiego GRATULUJEMY!