„Sówki” z wizytą w szkolnej bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 9 września dzieci z grupy „Sówki” wybrały się do biblioteki szkolnej. Celem wizyty było poznanie zasad korzystania z biblioteki i wypożyczenie książek. Dla wielu przedszkolaków był to pierwszy kontakt z biblioteką. Na początku Pan bibliotekarz oficjalnie zapoznał dzieci z misiami mieszkającymi w szkolnej bibliotece i omówił zasady korzystania z biblioteki. Duże wrażenie wywarła na dzieciach ilość książek znajdujących się w tym magicznym miejscu. Maluchy z dużym zainteresowaniem oglądały książeczki znajdujące się na regałach, szczególnie tych z literaturą dziecięcą. Całe spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
M. G.