Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, kwitnących wrzosów, dojrzewających kasztanów oraz spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy po wakacyjnej rozłące.
Pierwszy września to także ważna data z innego względu.
Tego dnia, w 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na Polskę rozpoczęła się II wojna światowa. Najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata.
Pamiętajmy jednak, że w tych ciężkich czasach polska młodzież nie przerwała nauki, chociaż groziła im za to kara śmierci.
Druga wojna światowa zakończyła się w Europie 8 maja 1945 roku. Niemcy zostały pokonane. O ofiarach poniesionych przez nasz kraj dziś przypominają miejsca pamięci narodowej.

1 września uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice przybyli na uroczystość związaną z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Ten dzień rozpoczęliśmy od mszy świętej, którą poprowadził ksiądz Marek Kędziora.
Po mszy świętej – w szkole – w imieniu Samorządu Uczniowskiego powitał wszystkich zgromadzonych uczeń klasy ósmej Paweł Smektała.
Nowy rok szkolny oficjalnie zainaugurował pan dyrektor Mikołaj Kulczak.
Mamy aż 10 miesięcy, by wzajemnie uczyć się od siebie i inspirować. Korzystajmy z okazji, że jesteśmy tu wszyscy razem, cieszmy się wspólnie spędzanym czasem i na każdym kroku okazujmy sobie życzliwość.
Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów, radości i pomyślności!