Narty biegowe w Jakuszycach

admin

Początek marca to czas, na który czekają z niecierpliwością miłośnicy narciarstwa biegowego. Jak co roku UKS BUKOS zorganizował kolejny wyjazd do Jakuszyc.
Pogoda wykazała się szczególną szczodrobliwością pod względem opadów śniegu, który padał nieustannie przez pierwsze dwa dni. Wyznaczone przez ratrak tory bardzo szybko znikały pod grubą warstwą śniegu, który przyklejał się do nart, powodując, że jazda była bardzo utrudniona. Szczególną wolą walki musieli wykazać się „łyżwiarze”, gdyż w głębokim śniegu dużo trudniej pokonuje się kolejne kilometry tą techniką.
Trzeciego dnia, ku ogólnej radości, widniały pięknie przygotowane trasy. Jazda na nartach każdą techniką była bardzo przyjemna, a osiągane prędkości znacznie większe.
Jak to zwykle bywa na naszych wyjazdach byli tacy, którzy po raz pierwszy założyli narty i zdobywali swe umiejętności w pod okiem opiekunów, inni natomiast doskonalili jazdę na nartach lub uczyli się nowej techniki.
Każdy pobyt w Jakuszycach to ogromna dawka energii, uświadomienie sobie faktu, że dla uprawiania aktywności fizycznej nie ma złych warunków pogodowych, trzeba tylko chcieć się ruszać – czego życzymy wszystkim.

K.K

Aktualności

Skip to content