Klasy I – III w Rogalinie i Kórniku

16 czerwca uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, udali się na wycieczkę, aby poznać piękne miejsca Wielkopolski.
Pierwszym punktem wycieczki był pałac w Rogalinie-dawnej siedzibie rodu Raczyńskich, który podziwiali. Następnie rozpoczęli piesze zwiedzanie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego, utworzonego w celu ochrony największego w Europie skupiska wielowiekowych dębów. Pogoda dopisała, pięknie świeciło słońce. Ogród francuski, za którym rozciągał się piękny park angielski zachwycił naszych uczniów. Najbardziej jednak w pamięci zapadnie naszym dzieciom, pomnik przyrody –Dęby Rogalińskie i najsłynniejsze z nich „Lech”, „Czech” i „Rus”.
Kolejnym punktem wycieczki był zamek Działyńskich w Kórniku. Zgromadzone w salach eksponaty, broń palna, zbroje, meble, ceramika i malarstwo, wzbudziły w naszych uczniach podziw. Nie zabrakło również w opowieściach pani przewodnik, legendy zawiązanej z zamczyskiem- Białej Damie, czyli pani Teofili z Działyńskich, która wieczorami wychodzi z obrazu wiszącego w jadalni…
Po wyjściu z zamku, klasy odbyły spacer nad jeziorem Kórnickim.
W drodze powrotnej miłym punktem, gdzie dzieci spędziły czas, był park trampolin w Śremie Jump Space, gdzie było do dyspozycji wiele atrakcji. Wycieczkę uczniowie zakończyli posiłkiem w MacDonaldzie, po czym zmęczeni, ale w dobrych humorach ruszyli do domu.

M. L.