W dniach 18, 20 i 21 maja w Szkole Podstawowej w Nowym Belęcinie odbyły się Gminne Konkursy klas I –III:
Gminny Konkurs Pięknego Pisania – klasa I
W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych z terenu gminy. Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności starannego i estetycznego pisania oraz kształtowanie cierpliwości i dokładności. Uczestnicy przepisywali przygotowany tekst, zwracając uwagę na poprawność liter, estetykę i płynność pisma.
Laureaci:
I miejsce – Andżelika Józefiak
II miejsce – Antonina Wels
II miejsce – Nela Adamczak
III miejsce – Sara Koladyńska
Gminny Konkurs Ortograficzny klas II–III
Konkurs ortograficzny skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Jego celem było doskonalenie poprawności językowej oraz rozwijanie zainteresowań językiem polskim. Uczniowie zmierzyli się z dyktandem i zadaniami sprawdzającymi znajomość zasad ortografii.
Laureaci:
Klasa II
I miejsce – Hanna Dudkowiak
I miejsce – Michalina Dudkowiak
II miejsce – Natasza Włodarczak
II miejsce – Luiza Śmiejczak
III miejsce – Pola Stachowiak
III miejsce – Martin Ferch
Klasa III
I miejsce – Jan Skrobała
I miejsce – Zofia Zając
II miejsce – Antoni Dolczewski
II miejsce – Szymon Leciejewski
III miejsce – Mieszko Sławiński
Gminny Konkurs Matematyczny klas II–III
W konkursie matematycznym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich. Zadania wymagały logicznego myślenia, sprawnego liczenia oraz umiejętności rozwiązywania problemów matematycznych. Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień matematycznych i popularyzowanie nauki matematyki wśród najmłodszych uczniów.
Laureaci:
Klasa II
I miejsce – Michalina Dudkowiak
I miejsce – Aleksander Mazur
II miejsce – Antoni Urbaniak
II miejsce – Jakub Jakubiak
III miejsce – Pola Stachowiak
III miejsce – Maja Wojtkowiak
Klasa III
I miejsce – Blanka Wojciechowska
II miejsce – Szymon Leciejewski
II miejsce – Tadeusz Gajewski
III miejsce – Jan Klimaszewski




