Zaproszenie do konkursu „MÓJ ZĘBOWY NIEZBĘDNIK”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie zaprasza do udziału w konkursie „Mój zębowy niezbędnik”, który realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego „Mam zdrowe zęby”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych woj. Wielkopolskiego.

Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A4 przy użyciu dowolnej techniki płaskiej: rysunek, malarstwo, wydzieranka, wycinanka, wyklejanka itp. „Zębowy niezbędnik”, to komplet podstawowych przyborów do właściwej higieny jamy ustnej i zębów (szczoteczka, pasta, kubek).

Forma konkursu ma na celu rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ma także wywołać pozytywne skojarzenia, gdzie estetyka, kolorowy wygląd przyborów do mycia zębów przełoży się na budowanie zdrowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej i zębów. Pragnę dodać, że konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Na etapie szkolnym komisja wyłoni 3 prace reprezentujące szkołę na etapie powiatowym.

Oddawanie prac w etapie szkolnym u wychowawców klas do 13 października 2023 r.

16 października br. ogłoszenie 3 zwycięskich prac.