Wyjazd do Schroniska dla Zwierząt w Henrykowie

Paulina Rzepecka

Dnia 27.05.2026 r. około godziny 9.30 klasy: IV I VII wraz z opiekunami wyjechały autobusem do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie. Celem wyjazdu było przekazanie karmy, zabawek i innych rzeczy potrzebnych zwierzakom, która zostały wcześniej zebrane podczas szkolnej zbiórki. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zgromadzić dużą ilość jedzenia (i nie tylko) dla potrzebujących zwierząt.


Podczas wizyty w schronisku uczniowie mieli okazję poznać jego mieszkańców oraz zobaczyć, jak wygląda codzienna opieka nad zwierzętami. Dowiedzieli się także jak funkcjonuje schronisko, jakie zasady
należy przestrzegać w kontakcie ze zwierzętami ze schroniska oraz co należy zrobić, aby móc adoptować zwierzaka.


Wyjazd był nie tylko okazją do pomocy zwierzętom, ale także ważną lekcją wrażliwości, odpowiedzialności i empatii wobec naszych czworonożnych przyjaciół.


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę i pomogli w organizacji tego wydarzenia.
M. S

Aktualności

Przejdź do treści