V edycja Biegu Niepodległości już za nami

admin

11 listopada, w pięknej jesiennej  scenerii  nad Jeziorem  Górznickim  zebrali się wielbiciele biegu na orientację. O godzinie 11.00 p. Mikołaj Kulczak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie  otworzył V Bieg Niepodległości.  Zanim zawodnicy  wyruszyli,  w określonych minutach, na trasę biegu, wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, po czym żołnierz 16 batalionu remontu lotnisk w Jarocinie przeprowadziła wspólna rozgrzewkę dla uczestników zawodów. Na starcie stanęło  88 biegaczy a także 10 uczestników nordic walking. Startujący mieli do wyboru trzy trasy: krótką, średnią i długą. Potwierdzali znalezione punkty za pomocą systemu SPORTident, dzięki czemu każdy uczestnik mógł zanalizować  swój bieg oraz porównać międzyczasy zdobywania kolejnych punktów kontrolnych z innymi zawodnikami. Po ukończonym biegu na zawodników na mecie czekało ognisko rozpalone z samego rana przez p. Józefa Krzysztofiaka oraz  ciepła herbata i kawa, pieczona kiełbaska oraz pyszne ciasta upieczone przez mamy uczniów naszej szkoły, które to kosztowano z ogromnym apetytem. Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem p. Dominika Welsa byłego zawodnika UKS BUKOS, a obecnie  Starszego Inspektora ds. kontrolno-Rozpoznawczych w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Lesznie, który zaktualizował mapę i  przygotował trasy biegu oraz pozostałym absolwentom naszej szkoły, którzy towarzyszyli Dominikowi, Patrykowi Bolewiczowi, Hannie Klimkowskiej i Patrykowi Smektale.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu:  Urzędu Gminy Krzemieniewo, klubów UKS BUKOS i UKS Piast. Swą pomoc zaoferowały kluby HKS Azymut Mochy oraz UKS Dąb Leszno które to  udostępniły oraz obsłużyły  system SPORTident.

Grono osób które  zaangażowały się w organizację imprezy jest tak duże, że nie sposób wszystkich wymienić. Możemy tylko powiedzieć: DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK

Wyniki biegu:

 

Trasa krótka – dziewczęta:

1 miejsce – Maja Gorzelniak HKS Azymut Mochy

2 miejsce –  Lena Piechowiak UKS BUKOS

3 miejsce – Maria Szpurek UKS BUKOS

 

Trasa krótka – chłopcy:

1miejsce – Sebastian Pabich HKS Azymut Mochy

2 miejsce – Krzysztof Rozynek HKS Azymut Mochy

3 miejsce –  Igor Berus SP Nowy Belęcin

 

Trasa średnia – kobiety:

1 miejsce – Alicja Hornik WKS Grunwald

2 miejsce –  Amelia Bohne HKS Azymut Mochy

3 miejsce –  Dominka Waligórska HKS Azymut Mochy

 

Trasa średnia – mężczyźni:

1 miejsce – Mikołaj Niedzielski HKS Azymut Mochy

2 miejsce – Bruno Pietrzak HKS Azymut Mochy

3 miejsce – Dawid Kędzierski HKS Azymut Mochy

 

Trasa trudna – kobiety:

1 miejsce – Barbara Nowak HKS Azymut Mochy

2 miejsce –  Milena Miś HKS Azymut Mochy

3 miejsce –  Lidia Piwowar HKS Azymut Mochy

 

Trasa trudna – mężczyźni:

1 miejsce – Krzysztof Mol HKS Azymut Mochy

2 miejsce – Kostiantyn Kiracosov HKS Azymut Mochy

3 miejsce –  Tomasz Wyrwa HKS Azymut Azymut

 

Nordic Walking

1.           Krystyna Pietrowska UKS Dąb

2.           Dobrochna Pietrowska UKS Dąb

3.           Roman Raczak Krzywiń

Aktualności

Skip to content