Projekt iTeatr dla Szkół w klasach 1-3

admin

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas młodszych dołączyli do ogólnopolskiego programu iTeatr dla Szkół. Projekt, który realizuje Telewizja Polska S.A. oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo są uczniowie szkół i placówek oświatowych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

We wrześniu dzieci z klas 1-3 obejrzały sztukę pt. ,,Wielka zagadka Misia Uszatka” wystawioną przez aktorów teatru ARLEKIN z Łodzi.

R.U, E.W, R.D.