POMPON w Nowym Belęcinie

19 kwietnia gościliśmy teatr POMPON z Leszna. W przedstawieniu brały udział dzieci z przedszkola oraz klasy 1-3. Tematem przedstawienia była „CZARNA CHMURA”. Dzieci pomagały bohaterowi -psiakowi o imieniu POMPONO przegonić złą, burzową pogodę. Spotkania z teatrem w przedszkolu niosą wiele korzyści dla naszych dzieci:
– Inspirują do podejmowania zabaw w teatr, każdy teatrzyk w przedszkolu znajduje natychmiast odbicie w zabawach dziecięcych, które są czasami dla nas przyglądających się z boku bardzo niespodziewane i twórcze.
– Słuchanie improwizacji małych dzieci wzbudza nasz zachwyt, bo nigdy żaden dorosły nie wpadłby na takie pomysły jakie mają dzieci.
– Udział w przedstawieniach znajduje także odzwierciedlenie w pracach plastycznych
dzieci, szczególnie tych starszych które tworzą swoje kukiełki, wycinają je, przymocowują patyczki a później znów bawią się w teatr, improwizując różne teksty.
Na twarzach dzieci wtedy widać radość twórczą – po prostu dobrze się bawią.

D. S.