Książki mają magiczną moc

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przedszkolaki z grup „Rybki” i „Pszczółki” odwiedziły bibliotekę szkolną. Razem z panią pedagog i bibliotekarzem dzieci obejrzały biblioteczną salę,  dowiedziały się, gdzie szukać bajek i opowiadań dla czytelników w ich wieku oraz po co na książkach naklejone są kody kreskowe.

W bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu książki o księżniczkach,  przygodach chłopców i dziewczynek czy zwierząt, które tak bardzo kochamy. Znajdziemy książki o sporcie, samochodach, przyrodzie i wiele innych. Jeśli ktoś nie potrafi jeszcze czytać, to zawsze warto obejrzeć ilustracje i zabawić się w zmyślone opowieści. Okazało się, że książki mają magiczną moc, bowiem historie z książek mogą nas przestraszyć lub rozbawić, a każda z nich może czegoś nauczyć.

Na zakończenie dzieci otrzymały na pamiątkę zakładki do książek oraz kolorowanki.