13 października 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość była połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
W tym wydarzeniu uczestniczyli nie tylko pierwszoklasiści, lecz także dyrekcja Szkoły, nauczyciele, wszyscy pracownicy naszej Szkoły, uczniowie starszych klas oraz rodzice.
Zanim nadszedł uroczysty moment ślubowania i pasowania nasi najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Bardzo pięknie wystąpili przed zebranymi. Później nastąpiła ta najważniejsza chwila – ślubowanie, które uczniowie złożyli na Sztandar naszej szkoły, obiecując rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, być dobrymi kolegami, kochać i szanować swoją Ojczyznę, oraz pasowanie na uczniów. Pan Dyrektor symbolicznym
ołówkiem pasował każde dziecko na ucznia. Po pasowaniu uczniowie wraz z rodzicami złożyli podziękowania i kwiaty na ręce dyrekcji oraz wychowawczyni klasy. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i rożki pełne niespodzianek oraz prezent.
Wszystkim pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

M. L.