„Dzień Dziecka z uśmiechem na twarzy” – ta myśl i nastawienie towarzyszyło wszystkim podczas obchodów tegorocznego święta wszystkich dzieci.

Uczniowie starszych klas wzięli udział w klasowych seansach filmowych, a następnie już w pełnym składzie (od klasy pierwszej po klasę ósmą) spotkali się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w konkursie na „bajeczne przebranie”. Zgłosiło się aż 25 uczestników. Nie brakowało pomysłowych strojów na postać z bajki, filmu czy kreskówki, a wśród nich pojawili się: Kleopatra, Hermiona, Wednesday, Roszpunka, ślimak, gąska, dinozaur, czarownica, księżniczka, żołnierz, piłkarze, wróżka, modelka i cheerleaderka. Ostatecznie publiczność wybrała trzech zwycięzców konkursu: 1 miejsce zajął Jan Spychaj, 2 miejsce Maksymilian Napieraj, a 3 miejsce Inez Kowalczyk.

Uczniowie w sześciu różnych konkurencjach walczyli w szkolnych rozgrywkach wiekowych.

W kategorii klas I – III spośród dziewcząt 1 miejsce zajęła Nina Konieczna,  2 miejsce Anna Bachaieva, 3 miejsce Katarzyna Kriger, zaś spośród chłopców 1 miejsce zdobył Michał Nawrocki, 2 miejsce Dominik Busz, 3 miejsce Maksymilian Napieraj.

W kategorii klas IV – V wśród dziewcząt 1 miejsce wywalczyła Karolina Kriger, 2 miejsce Nikola Pawlicka, 3 miejsce Lena Urbaniak, natomiast wśród chłopców 1 miejsce zajął Jakub Jańczak, 2 miejsce Adam Musielak, 3 miejsce Tobiasz Pluskota.

W kategorii klas VI – VIII wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Veronika Bachaieva, 2 miejsce Amelia Grybska, 3 miejsce Wiktoria Drożdż. Spośród chłopaków na 1 miejscu znalazł się Tomasz Mazur, na 2 Tomasz Andrzejewski, na 3 miejscu Kacper Kręcisz.

Tego dnia Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek.

Raz jeszcze wszystkim dzieciom, tym małym i tym nieco większym, życzymy samych słonecznych dni, uśmiechu i pogody ducha i aby wierzyły w siebie.

A.T.