Blask Prawdy – Dzień Papieski

Bożena Glura

W tym roku Kościół w Polsce obchodzi XXII Dzień Papieski, w 44. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Społeczność naszej szkoły wyraziła swoją wdzięczność montażem słowno – muzycznym za pontyfikat Papieża Polaka.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego powitał wszystkich oraz przybliżył znaczenie hasła Dnia Papieskiego– przewodniczący Paweł Smektała z klasy ósmej.

Uczniowie klasy piątej przypomnieli nam wszystkim przepis na szczęście, który Święty Jan Paweł II zawarł w trzech słowach: PRAWDA, MIŁOŚĆ, WOLNOŚĆ.

Słowa przeplatały się piosenką w wykonaniu solistów:

– Igor Włodarczak i Oktawia Masztalerz – „Znowu Cię spotykam”

– Oliwia Kaczmarek i pani Katarzyna Klimkowska – „ Zaufaj Panu”

– Adam Musielak – „ Tak mówił papież”

– Lena Urbaniak i Maja Kolańczyk – „Nie zastąpi”

Towarzyszył im szkolny chór, dzięki któremu na koniec także inni uczniowie i nauczyciele włączyli się do wspólnego śpiewu. Wszyscy zaśpiewali ulubioną pieśń oazową Świętego Jana Pawła II pt.: „Barka”.

Całość zakończyła się wesołym akcentem – piosenką pt.: „Święty uśmiechnięty” przy której nasze przedszkolaki mogły wykazać się zdolnościami wokalnymi.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w działania

Serdecznie dziękujemy