Przedszkolaki z wizytą w remizie strażackiej

W dniu 08.05.2023 r. dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wraz z Paniami zaplanowały wizytę w remizie strażackiej w Nowym Belęcinie. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione i podekscytowane tym co wydarzy się w czasie tego spotkania. Gdy dzieci dotarły na miejsce zostały przywitane przez Pana sekretarza OSP Tadeusza Wojtkowiaka i Pana prezesa OSP Ryszarda Marciniaka.

Ogromną atrakcją dla dzieci była wizyta w garażu, w którym znajdowały się m.in. hełmy i mundury strażackie, a także przyczepa z pełnym wyposażeniem. Panowie opowiedzieli dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Dzieci były zaciekawione wszystkimi przedmiotami znajdującymi się w remizie, jednak największą frajdę sprawiła im możliwość samodzielnego pryskania wodą.

Wizyta w strażackiej remizie to doskonała forma edukacji, dotycząca uświadomienia dzieci o grożących niebezpieczeństwach w przypadku wystąpienia pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

K.P.