Wyjazd do Planetarium w Toruniu

admin

W piątek 15 października 2021r. uczniowie z klasy piątej, szóstej, siódmej oraz ósmej pod opieką p. Iwony Kubasik, p. Marty Józefiak i p. Dyrektora Mikołaja Kulczaka wybrali się do Torunia. Po przyjeździe na miejsce, na Bulwarze Filadelfijskim, czekał na nich pan przewodnik. Przez około 2 godziny uczniowie spacerowali ulicami Starego Miasta. Podziwiali Krzywą Wieżę, przepiękne kamienice oraz ratusz.

Wycieczkowicze dowiedzieli się, gdzie w mieście ma swój pomnik, ulicę oraz gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik. Przewodnik zaprowadził uczniów pod pomnik Flisaka i osiołka. Pokazał inne ukryte postaci w mieście tj.: pieska Filusia oraz siedzącego na dachu blaszanego kota.

Po obiedzie następnym punktem programu był seans w Planetarium. Uczniowie obejrzeli seans „Meteoplanet”, który opowiadał o niezwykłych i ekstremalnych warunkach, jakie panują na wybranych planetach i księżycach w Układzie Słonecznym.

Wizyta w Toruniu nie mogła się odbyć bez zakupów słynnych pierników.

Na koniec Piernikową Aleją Gwiazd wszyscy udali się do autokaru. Wyjazd był bardzo udany, humory dopisywały. Szczęśliwi wycieczkowicze bezpiecznie wrócili do domów.

Aktualności

Skip to content